Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FBN

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Bodrum – Imsık Havayolları  şirketinde TC-FBN tescili ile çalışmış olan Dornier Do228-202K tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Bodrum Imsık Havayolları ile ilgili kısa bilgi için TIKLAYINIZ

1988 yılında üretimi yapılan uçak önce D-CBDP sonra D-CORN tescilini alarak üretivi şirket alman Dornier Luftfahrt GmbH şirketi filosuna katıldı.

Uçak aynı yıl içinde ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Bodrum Imsık Hava Yolları şirketine gelen uçak TC-FBN tescilini alarak 1993 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

1993 yılında bu şirketten ayrılan uçak TF-ELA tescilini alarak yanı tescille İzlanda havayolu şirketleri Islandsflug ve Flugfelag Islands – Air Iceland şirketlerinde 2000 yılına kadar çalıştı.

2001 yılında bu şirketten ayrılan uçak yine bir İzlanda havayolu şirketi olan Lufttransport Iceland şirketi filosuna katılarak LN-MOL tescilini aldı ve 2011 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2011 yılında bu şirketten ayrılan uçak aynı yıl içinde Şili havayolu şirketi CorpFlite havayolu şirketi filosuna katılarak CC-AAI tescilini aldı.

Uçak Ağustos 2021 itibarı ile halen aynı şirkette çalışıyor olarak gözükmekte.

Kapak Fotoğrafı : Pbase.com

Bu yazı 293 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV