O Pilotlar Ödüllendirildi

Paylaş
 

O pilotlar devlet plaketi almaya hak kazandı. Bir başarı öyküsü.

Ölen olmadığı için çok fazla yazılıp çizilmedi belki ama o mucize inişin arkasında bir başarı öyküsü yatıyor. En büyük Rus madalyasını almaya hak kazandı ve Rusya kahramanı olarak ismini altın harflerle yazdırdı. Konuyla ilgili gerekli dosyaları imzaladığını belirten Putin, “Uçağın kaptanı ve ikinci pilotuna ‘Rusya’nın Kahramanı’ ünvanı verilirken kabin çalışanlarına da ‘Cesaret Nişanı’ verildi” ifadelerini kullandı.
Damir Yusupov.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şapka, güneş gözlüğü ve yakın çekim

Kaptan Damir Yusupov bir helikopter pilotunun oğlu.

15 Ağustos 2019 gününün sabahı Rusya merkezli Ural Havayolları’na ait VQ-BOZ tescilli Airbus A321 tipi uçağı ile kalkıştan yaklaşık 1 kilometre sonra martı sürüsüne girerek 2 motorunuda kaybeden uçağı , iniş takımları kapalı durumda mısır tarlasına mecburi iniş planlayarak 233 kişinin hayatını kurtardı.3.000’den fazla uçuş saati var. Pilot olmadan önce, Rusya’da avukat olarak çalıştı ve daha sonra 32 yaşında bir uçuş okuluna katıldı. Dört çocuk babası, 2013’te mezun olduktan sonra Ural Havayolları ile uçtu. 2018 yılında A321 de kaptan oldu.

Ayrıca aynı zamanda cesaret nişanı kabin görevlileri Nadezhda Vershinina, Dmitry Goncharenko, Aliya Slyakayeva ve Yana Yagodina’ya verildi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, açık hava

2. pilot Georgy Murzin, lisansını sadece iki yıl önce aldı. 2017’de St. Petersburg Devlet Sivil Havacılık Üniversitesi’nden mezun oldu ve 2018’de Ural Havayolları tarafından işe alındı. Genç pilotun sadece 600 uçuş saati var.

Konuyla ilgili diğer haberlerimiz.

Yolcu Uçağı Mısır Tarlasına İndi

Tüm Dünya Bu Pilotları Konuşuyor

Bu yazı 608 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 321 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV