Oksijen Desteğine İhtiyacı Olan Uçağa Binebilir mi?

Paylaş
 

Oksijen Desteğine İhtiyacı Olan Uçağa Binebilir mi? Oksijen Desteğine İhtiyacı Olan Uçuş yapabilir mi?

Uçuşum sırasında oksijene ihtiyacım olacağı söylendi. İhtiyacım olan oksijeni yanıma alabilir miyim?

Uluslararası gereklilikler nedeniyle, tıbbi amaçlar için, yolcuların küçük oksijen veya hava tüpü taşımalarına ancak havayolu şirketiyle önceden anlaşmak kaydı ile izin verilmektedir.

Bazı havayolları, yolcuların kendi oksijen tüplerini taşımalarını izin verirken veya yolcular için özel tüpler tedarik edebiliyorken (genellikle bir ücret karşılığında) bazı havayolları izin vermeyebilir. Kendi oksijen tüpünüz ile veya havayolu şirketi tarafından tedarik edilecek oksijen tüpü ile seyahat etmenize izin verebilen havayolu şirketi, doktorunuz ile görüşmenizi, ilave soruların olduğu bir formun doldurulmasını, sağlık raporu düzenlenmesini isteyebilir. Ayrıca, havayolunun oksijen taşınmasını kabul ettiği durumlarda bile”küçük” tabirinin neye tekabül ettiğinin tam bir karşılığı yoktur. Genellikle kullanılacak tüpün yolcu koltuğunun altına (tüp uçuş sırasında kullanılacaksa) veya başüstü dolabının içine rahat sığacak kadar küçük olması istenmektedir.

Check- in sırasında sorun yaşanmaması için lütfen biletinizi satın almadan önce havayolu şirketinin oksijen tüplerinizin taşınmasına ilişkin şartlarını dikkatlice inceleyiniz.

Bu yazı 239 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV