Onur Air’in İkinci Uçağı Geldi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu  / Cumali Selvi – Ülkemizin havayolu şirketlerinden biri olan Onur Air geçtiğimiz günlerde Avolon uçak şirketinden geniş gövdeli Airbus 330 tipi uçak kiralamış ve haberi sizlerle BURADA paylaşmıştık.

OE-IEK tescilli uçak Marana – Bangor – İstanbul Atatürk Havalimanı rotasını izleyerek ülkemiz gelmiş ve TC-OCN tescilini alarak Onur Air renklerine boyandıktan sonra kısa zamanda filoya katılacak.

Bu gün ise -muhtemel-  Onur Air filosuna katılacak ikinci bir uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. OE-IEQ tescilli ve 13 yıl Emirates şirketi için çalışan Airbus 330-243 tipi uçağın sahibi yine bir önceki kiralama şirketi Avolon. Uçak yine diğer kardeşi gibi Marana – Bangor – İstanbul Atatürk Havalimanı rotasını izleyerek ülkemize geldi. Henüz tescili bilinmiyor ama bu uçağın tescilinin sıraya göre giderse TC-OCM olabileceği tahmin ediliyor.

Uçağın Türk Teknik ekip tarafından ( Muhtemelen Onur Air Teknik ekibi) 11 Aralık – 13 Aralık 2017 tarihlerinde Marana’da  test edilirken kullanılan çağrı kodlarını gösteren flightradar kayıtları :

 

Bu yazı 996 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV