Orgeneral Hulusi Akar F-16 İle Göklerde

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Eskişehir’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uçuş Eğitim Yılı açılış törenine katıldı. Akar filoların denetlenmesi sırasında da F-16 savaş uçağıyla birde uçuş gerçekleştirdi.

Orgeneral Akar, Eskişehir’de bulunan Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı’ndaki törene Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte katıldı. Personele hitap eden Orgeneral Hulusi Akar, eğitim yılının başarılı geçmesini dileyerek Hava Kuvvetlerinin ülkemizin göklerdeki gücünün, başarı ve idealinin çelikleşmiş simgesi olduğunu, sahip olduğu nitelikli personel, uçaklar, modern silah sistemleri ve teknik donanımı ile dünya havacılığı içerisinde saygın bir yere ulaştığını ifade etti.

F-4E 2020 uçaklarına sahip 111’inci Filo ile F-16 C/D uçaklarına sahip 113’üncü Filoyu denetleyen Orgeneral Akar, daha sonra F-16D av/bombardıman uçağının arka kokpitinde uçuş gerçekleştirdi. İki F-16D ve iki F-4E 2020 oluşan kol Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalktıktan sonra görev uçuşu yaptı. Bu uçuş sırasında alçalan kol, Çanakkale’de Şehitler Anıtı üzerinden geçti ve hatıra fotoğrafı çekildi.

kaynak: savunma ve teknoloji

Bu yazı 1368 kere okundu.
Etiketler:
askeri f-16 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV