Osprey’ler İçin Kara Gün

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ Bu gün tiltrotor tipi hava aracı olan Bell/Boeing  MV22B Osprey ‘lerin kötü günlerinden biri. Bu gün iki adet hava aracı sorun yaşadı. Biri Japonya’da diğeri Suriye’de.

Suriye’deki  olayda henüz tescili belli olmayan ancan Amerikan deniz kuvvetleri ( United States Marine Corp USMC)’e  ait olduğu belirtilen Osprey henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı ( düşürüldüğü iddia ediliyor) düştü. Aracın nerede düştüğü açıklanmazken içindeki iki personelin yaralı olarak araçtan çıktığı belirtildi.

İkinci olay ise japonyada yaşandı. Amerikan deniz kuvvetlerine ait ( United States Marine Corp USMC)’e ait yine tescili açıklanmayan ve Futenma’dan havalanarak Filipinlere giden iki adet  Bell/Boeing  MV22B Osprey tipi hava araçlarından biri New İshigaki havalimanı yakınlarında motor problemi yaşayınca bu havalimanına mecburi iniş yaptı. Yapılan mecburi iniş sırasında 45 dakika kadar pist kapatılırken iniş yapacak uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Olayda ölen yada yaralanan olmazken paylaşılan videoda aracın personeli aracın arızasının giderilmesi için hazırlık yaptığı görülüyor.

 

Bu yazı 746 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV