Pegasus Hava Yolları: 2020 Yılında Finansal Ve Operasyonel Değişiklik Beklemiyoruz.

Paylaş
 

Pegasus Hava Yolları: 2020 Yılında Finansal Ve Operasyonel Değişiklik Beklemiyoruz.

12 Ocak 2020 Çarşamba günü Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), “İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın halen devam etmekte olan bakım faaliyetleri ve yaşanan trafik yoğunluğu” gerekçesiyle uçuşlara kısıtlama getirmişti.

Pegasus Hava Yolları dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla, getirilen kısıtlamanın “2020 yılı finansal ve operasyonel  beklentilerinde bir değişiklik öngörmediğini” duyurdu.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklama şöyle;

Basında yer alan haberlerden görüldüğü üzere; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 15 Ocak 2020 tarih ve E.1092 sayılı yazısında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda halen devam etmekte olan bakım faaliyetleri ve yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle mevcut uçuş izinlerinin üzerine ilave frekans/yeni hat uçuş izin başvurularının bu aşamada uygun olarak değerlendirilemeyeceğini bildirmiştir.

Bu gelişme sonrası yaptığımız değerlendirme neticesinde, 13 Ocak 2020 tarihinde KAP’ta paylaştığımız 2020 yılı finansal ve operasyonel beklentilerimizde bir değişiklik öngörmemekteyiz.

Bu yazı 279 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV