Pegasus Uçağı Kayseri’ye Geri Döndü. Şirket Açıklama Yaptı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Bu gün öğle saatlerinde Pegasus Havayolları’na ait PC315 sefer sayılı Kayseri – Düsseldorf seferini yapacak olan TC-IZE tescili Boeing 737 tipi uçak kalkışında motordaki teknik bir sorun yüzünden kalkışını müteakip geri dönmüştü. Uçağın inişinden sonra yapılan teknik inceleme sonucu uçağın motoruna kalkış sırasında giren yabancı bir cisim yüzünden geri döndüğü belirtildi. ayrıca havayolu şirketi olayın açıklamasını bir duyuru ile yaptı. İşte o duyuru:

“Pegasus Hava Yolları’nın Kayseri – Düsseldorf seferini gerçekleştirmek üzere kalkışını yapan TC-IZE tescilli Boeing 737-800 uçağı, kalkışını takiben sağ motoruna girdiği değerlendirilen bir yabancı cisim nedeniyle uçuş güvenliği gereği Kayseri Erkilet Havalimanı’na geri dönmüştür.

Uçuşumuzda görevli kokpit ekibimiz, bu gibi durumlarda uygulanması gereken prosedürleri eksiksiz yerine getirerek, uçağımızı iki motoru da çalışır durumda teknik kontrollerin yapılması için geri döndürmüştür.

Misafirlerimiz kendilerine tahsis edilen yeni bir uçakla seyahatlerine devam etmişler, yapılan teknik kontroller sonrasında motorda ya da diğer sistemlerde limit dışı hiçbir duruma rastlanmaması üzerine uçağımız yeniden sefere verilmiştir.”

Bu yazı 1736 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV