Pegasus Yolcuları Slide’lar İle Tahliye Edildi

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’nın PC1003 sefer sayılı  İstanbul-Düsseldorf seferini yapan TC-CPU tescilli Boeing 737-86N tipi  yolcu uçağının inişinin ardından iniş takımlarından alev ve duman çıktı, uçağı itfaiye ekipleri karşıladı.

Edinilen bilgiye göre; Düsseldorf’a inen Pegasus’a ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının inişinin ardından tekerlerinden duman çıkmaya başladı. Hava Trafik kontrolörünün uyarısı ile önlemler alındı.  Yangın ihtimaline karşı itfaiye ekipleri uçağı karşılarken korkulan bir durum yaşanmadı.

Yolcular acil tahliye botlarıyla (slide) uçaktan tahliye edilirken, yaralanan olmadığı öğrenildi.

Pegasus Havayolları’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada ”

Konuya ilişkin Pegasus’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan PC1003 sefer sayılı TC-CPU kuyruk tescilli uçağımız, bugün Düsseldorf Havaalanı’na sorunsuz ve emniyetli bir şekilde inişini gerçekleştirmiştir. Park yerine yanaşması esnasında kule tarafından uçak altında alev ve duman görüldüğüne dair ikazda bulunulmuştur. Uçuş ekibimiz, misafirlerimizin emniyeti için acil terk etme prosedürünü devreye sokmuştur ve prosedüre uygun olarak tüm misafirlerimizin emniyetle tahliyeleri sağlanmıştır. Düsseldorf Havaalanı’ndan aldığımız bilgiye göre, uçağımızda müdahale gerektiren herhangi bir durum olmadığı teyit edilmiştir.”” ifadeleri kullanıldı.

Bu yazı 631 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV