Pegasus’un Paris – İstanbul Uçağı Geri Döndü (Güncellendi)

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Pegasus Havayolları’na ait PC1134/PGT1134 sefer sayılı Paris Orly – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-NBD tescilli Airbus 320-251Neo tipi uçak kalkışının hemen ardından henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı  “squawk 7700″acil durum sinyali göndererek havada turlamaya başladı. Uçak bir süre 8000 feet seviyelerinde turladıktan sonra kalkış yaptığı Orly Havalimanı’na tekrar iniş yaptı.

“Amatör ve kişisel fikir  olarak geri dönüşün sebebi kalkıştan bu kadar kısa sürede olması akıllara kuşa çarpma, kabin basınç problemi yada cam çatlaması sebebiyle olabileceğini tahmin ediyorum.”

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Düzenleme: Pegasus Havayolları olay hakkında aiki açıklama yaptı. İlk açıklamada uçağın teknik bir nedenden dolayı geri döndüğü sorunun giderilmesinin ardından uçağın kalkışını yaparak sefere devam edeceği belirtildi. Yapılan ikinci açıklamada ise uçağın sorunun çözülmesinin zaman alacağı yolcuların başka bir uçakla İstanbul’a gelmeleri için İstanbul’da uçağın yolcuları almaya gittiği  ve başka  bir uçağın tahsis edildiği yönündeydi.

 

Bu yazı 1383 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV