Pegasus’un Üç Uçağı Filodan Ayrılmaya Hazır

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Geçtiğimiz yıl ani bir kararla uçaklarının bir kaçını satışa çıkaran Pegasus Havayolları’nın bir kaç uçağının filodan ayrılacağını daha önce sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Uçakların geçtiğimiz hafta içinde bakım ve boyama işlemleri yapıldı ve artık gitmeye hazırlar. TC-AAL tescilli Boeing 737-82R tipi uçak (8.4 yaşında) PC90/PGT90  uçuş kodu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 26 Ekim 2017 günü kalkarak İngiltere – Bournemouth Havalimanı’na muhtemelen gideceği havayolu şirketi olan Nordwind renklerine boyanmak ve bakımlarının yapılması için gitti.

Bir diğer uçak olan ve Blue Air şirketine gidecek olan TC-AAS tescilli Boeing 737-82R tipi uçak 7.7 yaşında) ise  bakım ve boyama işlerinin ardından geçtiğimiz hafta Karadeniz bölgesi üzerinde PC11/PGT11 uçuş kodu ile ( 24 Ekim 2017 günü) yaklaşık 2 saatlik  bir test uçuşu yaptı. Çeşitli irtifa ve hızlarda yapılan test uçuşunun ardından uçağın bir kaç gün içinde teslim edileceği  tahmin ediliyor.

Blue Air şirketine gidecek olan diğer uçak  TC-AGP tescilli Boeing 737-82R tipi uçak (6.6 yaşında) ise  bakım ve boyama işlerinin ardından geçtiğimiz hafta Karadeniz bölgesi üzerinde PC11/PGT11 uçuş kodu ile ( 23 Ekim 2017 günü) yaklaşık 2 saatlik  bir test uçuşu yaptı. Çeşitli irtifa ve hızlarda yapılan test uçuşunun ardından uçağın bir kaç gün içinde teslim edileceği  tahmin ediliyor. .

Bu yazı 1008 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV