Qatar Airways Boeing’den Tazminat Talep Etmeye Hazırlanıyor

Paylaş
 

Qatar Airways, Katar Grubunun %49 hisseye sahip  büyük bir hissedarı  olduğu Air Italy’nin sahip olduğu üç Boeing 737 MAX tipi uçak için tazminat talebinde bulunacak.   

  İcra Kurulu Başkanı Akbar El-Baker, “Qatar Airways şirketinin hissedarı olduğu Air İtaly deki Boeing 737 MAX tipi uçakları  kullanamıyoruz  buda, Air Italy’deki yatırımımızı olunsuz yönde etkiliyor” dedi. Boeing’in 737 MAX tipi uçakları, iki ölümden sonra dünya çapında yere indirilmiş ve birkaç havayolu, güvenlik endişeleri nedeniyle uçak siparişlerini düşürdü ve iptal etti. Azerbaycan’ın ulusal havayolu şirketi AZAL, bu hafta diğer havayollarına on Boeing 737 MAX jeti için 1 milyar dolarlık anlaşmayı iptal ettiğini duyurmuştu. Çin havayolu şirketleri ise tazminat talebinde bulunacağını açıklamış, ülkemiz havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları çözüm ararken Corendon Airlines ise tazminat talebinde bulundaklarını ifade etmişti.

Öte yandan, Qatar Airways, Boeing’in önerdiği Yeni Orta Ölçekli Uçak Boeing 797’nin  (NMA) lansman müşterisi olmayı hedefliyor.

Bu yazı 618 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV