S400 Teslimatındaki Sürpriz Detay

Paylaş
 

amerikanın rahatsız olduğu ve her fırsatta dile getirip tehditler savurduğu S-400 Hava Savunma Füzeleri 12 Temmuz 2019 itibarı ile uçakla Türkiye’ye, Ankara’da bulunan Mürted Hava Üssüne gelmeye başladı. Teslimatın detayları belli olmaya başladı. Bugün teslim edilen sisteminin teslimatında ilginç birde detay vardı. Hem ilginç hemde sürpriz.

İlk sevkiyatta sadece füze ve rampasının gelmesi planlanıyordu. Ancak Doğu Akdeniz’deki krizin tırmanmasının ardından yürütülen diplomasi trafiği sonucu, S-400’ün radar sistemi de Türkiye’ye geldi.

S-400 hava savunma sistemlerinin ilk parçalarını taşıyan uçaklar bu sabah saatleri itibarıyla Ankara’da Mürted Havalimanı’na indi. Aylardır ne zaman geleceği konuşulan S-400 sevkiyatına ilişkin önemli bir detay ortaya çıktı.

Habertürk’ren Çetiner Çetin’in haberine göre, ilk sevkiyatta sadece füze ve rampa parçalarının gelmesi bekleniyordu. Radar sistemi ise kurulumun ardından gelecekti. Ancak Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ardından yürütülen yoğun diplomasi trafiği sonucu S-400’ün radar sisteminin de getirildiği öğrenildi

 

Bu yazı 610 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV