Sabiha Gökçen’de Viva Colombia Uçağı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Bu gün İstanbul sabiha Gökçen Havalimanı’na bir Güney Amerika havayolu şirketi olan Viva Colombia şirketine ait Airbus 320 tipi  bir uçak iniş yaptı. Peki bu uçağın İstanbul sabiha Gökçen Havalimanı’nda ne işi vardı?

Uçak Türk Hava Yolları’na ait 2010 yılından beri AWAS şirketinden kiralık olarak çalışan TC-JPY tescilli Airbus 320-214 tipi uçaktı. TC-JPV ve TC-JPY tescilli uçakların filodan ayrıldığını sizlerle daha önce BURADA paylaşmış ve Viva Colombia şirketine gittiğini paylaşmıştık. Geçtiğimiz gün TC-JPV tescilli uçak test uçuşlarının ardından LZ-AWJ tescili ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkışını yaparak Kuzey Afrika rotası üzerinden Güney Amerika, Kolombiya’ya doğru yola çıkmıştı. Uçağın Viva Air Colombia şirketi filosuna katıldıktan sonraki tescilinin ise HK-5223 olacağı açıklanmıştı.

Bu gün ize TC-JPY tescilli Airbus 320-214 tipi uçağın teslimatına yaklaştığının habercisi olan test uçuşunun yapıldığı görüldü. TK68486 uçuş kodu ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nadan kalkışını yapan uçak bir süre Karadeniz bölgesi üzerinde çeşitli seviye ve hızlarda uçup test edildikten sonra yine Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişinde yazarımız Kadir Ergün tarafından görüntülendi. Uçağın önümüzdeki bir kaç gün içinde şirkete gönderileceği ve şirketin filosuna katıldıktan sonraki tescilinin ise HK-5222 olacağı belirtildi.

 

Bu yazı 1187 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV