Sağlık Bakanı Koca’dan ” İsveç’e Geliyoruz” Mesajı

Paylaş
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsveç‘in Malmö kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken‘in kızı Leyla’ya sosyal medya hesabından seslenerek, “Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06’da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler..” ifadelerini kullandı ve ambulans uçağın hazır olduğuna dair anlık bir fotoğraf paylaştı.

Resim

Operasyonu Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı adına Redstar Aviation şirketine ait TC-RSC tescilli Leaerjet 45 tipi uçak yapıyor. Uçak sabah saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkmış ve haber yayına hazırlandığı sıralarda İsveç’in Malmö Havalimanı’na alçalmasını yapmaktaydı.

9LKXIm

Sabah saatlerinde İsveç’te rahatsızlanan vatandaşımızı almaya giden TC-RSC tescilli uçak Malmö’den hastamızı alarak Türkiye’ye dönmek için yola çıktı. Uçak, haber yayına hazırlandığı sıralarda Ankara Esenboğa Havalimanı için alçalmaya başlamıştı. Konyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ” ❝Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek❞ açıklamasını yaptı.

İsveç'te tedavi edilmediği iddia edilen Türk Covid-19 hastası ...

whgFvM

Bu yazı 437 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV