Samsun – İstanbul Uçağı Acil Durum Bildirdi – Güncellendi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Sunexpress şirketine ait Türk Hava Yolları alt markası Anadolujet adına uçan ve TK7237/THY6CY sefer sayılı Samsun – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-SBP tescilli Boeing 737-86N tipi uçağın pilotları Ankara yakınlarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı squawk 7700 kodu ile acil durum bildirdi. Acil durum bildirimi yapıldıkdan sonra uçak irtifa düşürmeye başladı. Haber yayına hazırlandığı ıralarda uçak 15.000 feet yükseklite alçalmaya devam ediyordu. Yapılan bu hızlı alçalma acil durum bildiriminin teknik bir problemden, kabin basıncı yada cam çatlamasından dolayı olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Düzenleme : Uçağın acil durum bilgisi vermesinin sebebi resmi olmayan kaynakların açıklamasına istinaden  ilk belirlemelere  göre sistemin hatalı yangın ikazı verdiği ve ekibin arka kargo kompartmanından gelen yangın ikazı sonrasında yangın söndürücü sistemi çalıştırmaları,  inişi müteakip yapılan kontrolde yangın ikazının hatalı olduğu ve yangın izine rastlanmadığı yönünde.

Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bu yazı 920 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

  1. Vecihi dedi ki:

    Sistem kargo yangını ikazı vermiş. Ekip arka kargo departmanının söndürücüsünü kullanmış. İnişe müteakip yapılan kontroller sistemin hatalı yangın ikazı verdiği yönünde.

  2. Seyit dedi ki:

    Kuleyi dinledim. ATC “kargo bölümünde yangın var.” dedi. Kalkmak isteyen, pushback isteyen uçaklara endişeyle, “buna izin veremem, tarihe geçmek istemiyorum.” dedi. Kuledeki arkadaş baya heyecanlıydı. Ayrıca uçaktaki yolcular host ve hosteslerin duman kokladığını ve endişeli olduklarını söylüyorlar.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV