Şili’de Askeri Uçak İle Radar Teması Kesildi

Paylaş
 

Şili’de Askeri Uçak İle Radar Teması Kesildi.

Şili Hava Kuvvetleri’ne ait henüz kuyruk numarası bilinmeyen içinde 38 kişi olduğu iddia edilen C130 tipi nakliye uçağı ile, Şili – Antarktika arasında bir bölgede radar ve radyo temasının kaybedildiği açıklandı.

Şili Hava Kuvvetleri’nden yapılan resmi açıklamada radar ve telsiz temasının kaybedilmesinin ardından yaklaşık 7 saat sonra uçağın düştüğünü tahmin ettiklerini bildirdi. Açıklamada ” Kurum elindeki tüm imkanlarla denizden ve havadan uçağın düştüğü bölgede muhtemel hayatta kalmış mürettebat için arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğine yer verildi.

Düzenleme : Uçağın 990 kuyruk numaralı 4776 imalat numaralı, 1995 yılına kadar amerikan donanmasında 160628 kuyruk numarası ile KC-130R tanker uçak olarak görev yaptıktan sonra Şili Hava Kuvvetlerine geldiği belirtildi.

“The C-130H, serial reported as 990 (construction number 4776, and former US Navy KC-130R 160628 that was supplied to Chile in July 1995), brought the personnel to check on a floating fuel supply line and other equipment at the Chilean base.”

Görüntünün olası içeriği: dağ, gökyüzü, açık hava ve doğa

Uçağın radar temasının kesildiği bölgenin rarar görüntüsü:

Resim

Ayrıntılar gelecek.

Bu yazı 618 kere okundu.
Etiketler:
askeri c-130 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV