Sis Yüzünden Çimenlik Alana İndi(mi)?

Paylaş
 

11 Kasım 2019 günü Hindistan’ın Bangaluru Havalimanı’nda ilginç bir olay yaşandı.

GoAir  havayolu şirketine ait G8811 sefer sayılı Nagpur – Bengaluru seferini yapan VT-WGR tescilli Airbus A320-271N tipi uçağın pilotları yoğun sis altında inişlerini yapmak için Bengaluru Havalimanı’na yaklaşmaktaydı. Pilotlar 1 numaralı motorun durması üzerine inişlerini iptal edip kalkışlarına devam ettiler ve bir süre havada turladıktan sonra Hyderabad Havalimanı’na yönelmeye karar verdiler. Hyderabad Havalimanı’na yapılan inişin ardından uçakta yapılan kontrolde uçağın iniş takımı lastiklerinde ve bir kısmında çimen ve toprağa rastlandı. Bangaluru Havalimanı pisti yakınlarında yapılan kontrolde ise bir uçağın piste değil kenarındaki çimenlik alana iniş yaptığı ve sonrasında kalkarak devm ettiği görüldü.

Şirketten konu ile yapılan açıklamada” uçağın Bengaluru Havalimanı’na inişinde motor arızası yüzünden inişi iptal ettiği ve peilotların Hyderabad Havalimanına yöneldiği, uçakta yapılan kontrolde iniş takımlarının bir bölümünde toprak ve çimen kalıntıları görülünce olayın araştırıldığı ” bilgisi paylaşıldı.

Düzenleme:

Uçağın içinden bir yolcunun çektiği videoda uçağın gerçekten de yumuşak zemine iniş yaptığı ve sonradan yeniden havalandığı ve görüşün kıstılı olduğu görülmekte:İşteo video:

Uçağın iniş yaptığı iddia edilen yumuşak zeminin fotoğrafları:

Resim

Resim

Resim

Resim

Yumuşak zemine iniş yaptığı iddia edilen uçağın iniş takımı fotoğrafları:

Resim

Resim

Resim

Fotoğraflar: Tarun Shukla

Bu yazı 684 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV