SoloTürk Tekirdağ’daydı

Paylaş
 

F-16 tipi jet uçağı ile gösteri yapan Türk Hava Kuvvetleri’ne ait Solotürk hava akrobasi takımı Tekirdağ’daydı. Bizlerde havacılık meraklısı olarak heyecanla gösteriden yaklaşık 2 saat önce yerimizi aldık ve beklemeye başladık. Gösteri saati yaklaştıkça Tekirdağ üzerine güneyden kara bulutlar gelmeye başladı. Anlaşılan yağmur geliyordu. Gösterinin iptal edilmesi sözkonususydu. Yağmur şiddetini arttırınca umutlar tükenmeye başlamıştı. Zira Solotürk en son gösterisini 2014 yılında yapmış ama tadı Tekirdağ’lıların damağında kalmıştı. Geçtiğimiz yıl ise erken yapılan seçim yüzünden iptal edilen gösterinin bu yıl da iptal olması çok büyük hayal kırıklığı olacaktı. Bir yandan ses sistemi kurulurken diğer yandan gösteri alanı dolmaya başlamıştı. Halkla ilişkiler subayı Yüzbaşı Bircan Biçer’in “Solomuz motorunu çalıştırdı kalkış için hazır” anonsunda sonra Tekirdağ’lılar bu gösterinin yağmur yağsa da yapılacağını anlamıştı. Meydanı büyük bir heycan sardı. Artık Solonun gelmesine saniyeler vardı. Yağmur da bir yandan şiddetini arttırmış ama kimsenin bir yere kıpırdamaya niyeti yoktu. SoloTürk tam planlandığı saatte gösteri alanına soldan girişini yaptı ve o innaılmaz dakikalar başladı. Tonolar, dönüşler havayı yırtarcasına geçişler ve o unutulmaz 25 dakika.

Tekirdağ halkına yaşattıkları bu güzel gün için SoloTürk ekibine bir kez daha teşekkür eder tekrar beklediğimizi bilmelerini isteriz. Solotürkümüzün Tekirdağ halkına yağmur çamur demeden yaşattıkları o güzel anlardan kareler.

Binlerce kişi yağan yağmurdan sırılsıklam olsa da gösterinin bitmesini istemiyordu. Ama her güzel şeyin olduğu gibi bunun da bi sonu vardı. 25 dakikalık o güzel gösteriden sonra Solotürk üslendiği Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na dönerken bizlerde gösteri ekibini tebrik etmek üzere yanlarına gittik.

 

Bu yazı 519 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV