Güncellendi – Pegasus Moskova Uçağı Bakın Odessa’ya Neden Acil İndi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Pegasus Havayolları’nın PGT387 sefer sayılı Moskova Domodedovo – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-NBC tescilli  Airbus 320-251N tipi uçağında şüpheli ve sahipsiz bir çanta bulundu. Olay üzerine pilotlar rotalarını Ukrayna’nın Odessa Havalimanı’na çevirdi.

Yapılan açıklamaya göre yolcunun biri midesinden rahatsız olduğunu ve tuvalette uzun süre kaldığı için şüphe çektiğini ve bu gibi davranışların uçakta şüphe ile karşılandığı bilgisi paylaşıldı. İnişin ardından uçağın tuvaletinde  Ukrayna polisi  tarafından yapılan aramada şüpheli bir çantaya rastlandığı bilgisi paylaşıldı.

Olayın yankılarıhala devam etmekte. Ukraynalı yetkililer tarafından aranan uçak, haber yayına hazırlandığı sıralarda tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığndan dolayı  kalkışına izin verilmiş ardından kalkışını yapmış ve İstanbul’a doğru yola çıkmıştı.

Bu gün (03.11.2017 tarihinde) yapılan açıklamada uçağın tuvaletine çantasıyla gidpuzun süre kalan yolcu şüpheli hareketler sergilediği için zor kullanılarak tuvaletten çıkarılmış  ve kabin ekibi tarafından kelepçelenerek uçak bomba şüphesiile Odessa’ya inmişti. Olayın nedeni ise bahsi geçen yolcunun altına yapması olarak açıklandı.

Ukraynalı yetkililer tarafından aranan uçak, haber yayına hazırlandığı sıralarda tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığndan dolayı  kalkışına izin verilmiş ardından kalkışını yapmış ve İstanbul’a doğru yola çıkmıştı.

 

Bu yazı 1022 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV