Tailwind Uçakları Neden Çorlu Atatürk Havalimanı’na Geliyor?

Paylaş
 

Bugün (22/03/2019) ve iki gün önce (20/03/2019) Tailwind şirketine ait TC-TLB tescilli Boeing 737-4Q8 tipindeki uçak TI133 koduyla KKTC Ercan Havalimanı’ndan kalkarak Çorlu Atatürk Havalimanı’na geldi.Bugün yapılan uçuşun Flightradar 24 verileri:

İki gün önce ve bugün aynı uçak yine TI 133 kodunu kullanarak Çorlu Atatürk Havalimanı-Oslo uçuşunu yapmak için havalandı. Bugünkü uçuşun Flightradar 24 verileri:

Uçuşların Ercan’dan Oslo’ya turist taşımak için yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Normalde Boeing 737-400 tip uçakların menzili Ercan’dan Oslo’ya uçmak için yeterli. Fakat Norveç’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımamasından dolayı Ercan-Oslo uçuşuna izin alınamıyor. Uçuş izni alabilmek için uçakların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıyan Türkiye’den bir havalimanına iniş yapıp; Türkiye’deki bir havalimanından Oslo’ya gitmek gerekiyor. Bu yüzden bu seferler Ercan-Çorlu Atatürk-Oslo şeklinde yapılıyor.

Bu amaçla yapılan uçuşlar, yakıt ikmali için inişler ve kargo uçuşları dışında Çorlu Atatürk Havalimanı’nı yeni ismine yakışır şekilde uçuşlar artmış şekilde görmeyi temenni ediyoruz…

Bu yazı 612 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV