Tailwind’in İki Uçağı Neden Bodrum’da?

Paylaş
 

Antalya merkezli ülkemiz charter havayolu şirketi olan ve filosunda 5 adet Boeing 737-4Q8 tipiuçak bulunan Tailwind Havayolu şirketinin iki uçağı TC-TLC ve TC-TLE tescilli uçaklar neden Bodrum Havalimanı’na gittiler?

TC-TLE 25 Aralık 2017, TC-TLC tescilli uçak ise 11 Aralık 2017 günü Antalya’dan Milas-Bodrum Havalimanı’na TL1 uçuş kodu ile uçtular.

Bilindiği üzere 2016 yılının sonlarında medyada çıkan haberlere göre İsviçre merkezli AMAC VIP dizayn ve uçak bakım şirketi İstanbul Atatürk Havalimanı’nadan sonra Bodrum’da büyük bir bakım hangarı kuracaktı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından yapınıa başlanan bakım hangarında yaz sezonunda Falcon iş jetlerine kış sezonunda ise Tailwind şirketinin uçaklarına bakım hizmeti verilecek.

Yukarıda bahsettiğimiz uçaklar kış sezonundaki boşluğu değerlendirmek amacı ile bahsi geçen hangarlarda bakıma alınmak üzere Antalya’dan Bodrum’a geldi. Yapılacak bakımın ardından uçaklar  yeniden filoya katılıp uçuşlarına devam edecek.

AMAC şirketinin Bodrum Havalimanı’ndaki hangarı 6600 metre kare alana kurulu ve  15 milyon dolara mal oldu. Aynı anda 20 adet iş jetine bakım yapılabilen hangarda Boeing 777 gibi büyük gövdeli uçaklara da hizmet verilmekte.

 

Bu yazı 1723 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV