TC-TUA Artık Kastamonu’da

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Yıllarca yolcu taşıyıp ekonomik ömrünün tamamladıktan sonra hurdaya ayrılan Best Air şirketine  ait TC-TUA tescilli McDonnell Douglas MD-82 tipi uçak Kastamonu Belediyesi tarafından satın alındı ve parçalanıp tırlarla Kastamonu’ya getirildi.  Tırlarla getirilen parçalar  Aktekke Mahallesi’nde bulunan  Veli Efendi Camisi’nin yanındaki boş alana yerleştirilerek birleştirildi.

İlşk başlarda uçak kafe yapılması planlanan uçak daha sonra kararın değiştirilmesi ile çocukların eğitiminde kullanılması öngörüldü. Henüz kullanılmamasına rağmen mahallenin ortasında evlere yakınlıuğı ile ilginç bir görüntü oluşturan uçağı görmek için çok sayıdakişinin geldiği belirtildi. Aktekke mahallesi muhtarı Yücel Aşam ” Mahallede uçağın getirilmesinin ardından çevre düzenlemesi yapıldı ve mahallemizde bir yoğunluk oldu. Özellikle çocuklarımızın ve yaşlılarımızın ilgisini çekiyor. Buraya ziyarete gelenler fotoğraf çektiriyorlar. Çalışmaların tamamlanmasının ardından çocuklarımızın vakit geçirebileceği bir alan olmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden emekli öğretmen Erdoğan Gündoğdu ise daha önce hiç uçağa binmediğini, ilk defa bir uçağı yakından inceleme fırsatı bulduğunu anlattı.

İlk defa bir uçağın içine girdiğini aktaran Gündoğdu, “Mahalle açısından güzel bir şey. Benim gibi uçağın içine hiç girmeyenler en azından şeklini görebilecek. Benim bu yaşa kadar fırsatım olmadı. Ayrıca mahalleye değişik bir renk kattı. Mahallemiz biraz fakir bir mahalle olduğu için çocuklarımızın da uçağı görme fırsatı oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Bu yazı 1179 kere okundu.
Etiketler:
haberler md-82
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV