Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’nın Nadir Misafirleri

Paylaş
 

Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’nın 14 Şubat 2019 ve 15 Şubat 2019 günleri nadir misafileri vardı. Uzun zamandan beri Çorlu Havalimanı’nda görünmeyen Anadolujet şirketine ait iki uçak Çorlu Havalimanı’na geldi. Sadece Pegasus Havayolları’nın belirli günlerde seferler düzenlediği Trakyamızın atıl kalan gözbebeği Çorlu Havalimanı’nda Anadolujet uçaklarını görmek mutluluk verdi ve heyecanlandırdı.

Uçaklardan ilki Anadolujet havayolu şirketine ait TC-JFC tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçaktı. 14 Şubat 2019 günü sabah saatlerinde TK7690/THY7690 uçuş kodu ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan uçak ilk önce Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na, akşam saatlerinde bu kez TK7691/YHY7691 uçuş kodu ile Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan kalkarak Kütahya Zafer Havalimanı’na gitti. Uçağın geliş ve gidiş neden hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

İkinci uçak ise 15 Şubat 2019 günü geldi. SunExpress şirketine ait ancak Anadolujet şirketi adına uçan TC-SAK tescilli Boeing 737-8AS tipi uçaktı. Uçak sabah saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkarak TK7780/THY7780 uçuş kodu ile Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na geldi. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda yaklaşık 1 saat kalan uçak TK7770/THY7770 uçuş kodu ile yeniden Ankara Esenboğa Havalimanı’na döndü.

Bu uçağın da geliş ve gidişi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir Trakyalı havacılık gönüllüsü olarak bu ve benzeri uçuşların Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan tarifeli yapılmasını canı gönülden istemekteyim. Trakyalı hemşehrilerimizin de aynı fikirde olduğundan eminim. Hatta sadece yurtiçi değil yurtdışına da belli başlı noktalara olması gerekmekte. Kış sezonuna belki iş yapmaz bu hatlar ama yaz sezonunda işe yarayacağı aşikardır. bu konu hakkında daha önceleri de sitemizde yazdık çizdik. İnşallah önümüzdeki süreçte bu dediğimiz seferler gerçekleşir. Bu konu hakkında birde imza kampanyası başlattık. Kampanyayı imzalamak için:TIKLAYINIZ

Bu yazı 811 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV