Thomas Cook’un Uçakları İle Hangi Şirket İlgileniyor?

Paylaş
 

Thomas Cook’un Uçakları İle Hangi Şirket İlgileniyor?

Geçtiğimiz günlerde iflasını açıklayan ve faaliyetlerini durduran ingiliz havayolu ve tur şirketi Thomas Cook şirketinin uçakları bir bir kiracı şirketlere dönmeye başladı. Çoğunlukla Airbus A320 ve Airbus A321 tipi uçakları filosunda bulunduran şirketin uçakları diğer havayolu şirketleri için umut oldu.

Bünyesinde Lauda Motion şirketini de barındıran irlanda havayolu şirketi Ryanair Lauda Motion şirketi filosunda kullanmak üzere Thomas Cook şirketinden kalan Airbus A320 tipi uçaklar için kiracı şirketlerle görüşmeye başladığı açıklandı. 2020 yılının yaz ayındaki yoğunluğu göz önüne alarak bu uçakların peşine düşen şirket önümüzdeki yıl pliot ve kabin ekibi eğiterek Lauda şirketini büyütmeyi planlıyor.

Lauda Motion şirketi bünyesinde 21 adet Airbus A320 tipi uçak bulunmakta. Ryanair şirketinin ise tüm uçak filosu Boeing 737 tipi uçaklardan oluuyor. Ancak şirket 2024 yılına kadar airbus A320 ve Boeing 737 MAX tpi uçaklar sipariş etmişti. Boeng 737 MAX ların problemleri yüzünden şirket bu uçakları iade etmeyi ve iptal etmeyi de gündemine aldı.

Thomas Cook grup bünyesinde ise büyük çoğunluğu çeşitli finans şirketlerinden kiralık 13 adet Airbus A320, 49 Adet Airbus A321 tipi uçak bulunuyordu.

 

Bu yazı 417 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV