THY 60 Yıl Sonra O Hattı Yeniden Başlatıyor

Paylaş
 

Türk Hava Yolları 60 Yıl Sonra O Seferlere Yeniden Başlayacak.

Türk Hava Yolları basın müşaviri Yahya Üstün kendi sosyal medya hesabında paylaştığı bilgi mesajı görselde 60 yıllık aradan sonra Ankara – Roma direkt seferlerinin yeniden başlayacağını duyurdu. Türk Hava Yolları  Ankara – Roma seferlerini ilk kez 1959 yılında başlatmıştı.

60 yıl önce başlayan sonradan durdurulan seferler Viscount tipi uçaklarla Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri yapılıyordu. 7 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olan seferler haftada 2 kez icra edilecek, seferler Pazartesi ve Perşembe günü yapılacak.

Seferler TK1289 Ankara – Roma, TK1290 Roma – Ankara olarak yapılacak

Paylaşılan görsel:

Bu yazı 1112 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Inanc HURTURK dedi ki:

    Yeni donende acilacak Ankara – Roma direkt ucusu hayirli olsun. 60 yil ara verildigi soylenen Ankara – Roma seferi ise hic bir zaman “direkt”olnamis; yukaridaki 1959 yilina ait THY reklaminda da belirtildigi gibi Ankara – Istanbul – Atina – Roma olarak yapilmistir. Haftada uc gun (pazartesi-persembe-cumartesi) sabah Ankaradan kalkan Viscount 794 tipi ucak Istanbulda kisa bir moladan sonra saat 10.00 civari Istanbuldan kalkip Atina’ya iner; ucak Atina’da kaldigi sure icinde yolcular ucaktan havaalanina alinirlardi. Ucak tekrar harekete hazir olana kadar yolculara ikramda bulunulurdu. Sonunda aksam ustune dogru Roma’ya varan ucak ve ucus ekibi istirahate cekilirdi. Donus seferleri ise varus gununun ertesi ginunude (sali-cuma-pazar) ogleye dogru Roma’dan kalkip Atina ve Istanbul uzerinden Ankara’ya donerdi.. Sonraki yillarda bu haata bir de Frankfurt ilave olmus ve seferler Ankara -Istanbul – Atina – Roma – Frankfurt sekline donmustu

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      İnanç bey bilgilendirme için candan teşekkür ederiz. Çok sağolun. Bilgilendirmelerinizin devamını bekleriz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV