THY ” Ayla ” Filmine Sponsor Oldu

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

THY, Kore savaşı yıllarında yaşanan gerçek bir olayı beyaz perdeye taşıyan Ayla isimli filme sponsor olduğunu açıkladı. Türk Hava Yolları 60 yıllık tarihi dostluğun anısına çekilen Türkiye – Güney Kore ortak yapımı filme ulaşım sponsorluğu yapacak.

Kore gazisi Süleyman Astsubay ve Koreli yetim kız Ayla’nın yıllar sonra tekrar buluşmasını konu alan dramatik hikâye, Türkiye ve Güney Kore diplomatik ilişkilerinin 60. yılı anısına çekildi. T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın ve aynı zamanda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği 60. yıl programında; ilk kez 2010 yılında Choon Cheon tarafından çekilen belgesel film ile gün ışığına çıkan hikâyenin filmi ve filmin başkahramanları olan Türk askeri ve yetim kızın tekrar buluşmaları da yer alacak.

Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Ayla” filmi sponsorluğuyla ilgili olarak; “Bu anlamlı projenin destekçisi olmaktan çok gururluyuz. Bu filmin, Türkiye ve Güney Kore arasında var olan köklü geçmişe, dostane ilişkilere ve keza kültürel alış-verişe önemli katkıları olacağına inanıyoruz.” dedi.

Filmin izleyiciye verdiği mesaj üzerinden yine bir sosyal sorumluluk olgusuna temasta bulunan bayrak taşıyıcı havayolu, sosyal medya mecraları da dâhil olmak üzere bir dizi pazarlama kampanyası ile filmin tanıtımına uluslararası platformda destek verecek.

Ayla Filminin konusu ise kısaca şöyle;

Kore Savaşı’nda görevli olan  Süleyman Astsubay, savaş sırasında savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay, kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi hâline gelen Ayla ile astsubay baba-kız gibi olurlar. Ancak birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkınca Süleyman Astsubay, küçük kızı geride bırakmak zorunda kalır.

Yönetmenliğini Can Ulkay‘ın yaptığı filmin senaryosu, Yiğit Güralp’e ait. Süleyman Astsubay’ı Çetin Tekindor ve İsmail Hacıoğlu’nun canlandırdığı filmde “Ayla” rolünü ise “Reply 1988” filminde yer alan çocuk oyuncu Kim Seol ve dünyaca ünlü Koreli aktris Lee Kyung Jin paylaşıyor. Filmin müzikleri ise Fahir Atakoğlu imzası taşıyor. Ekim 2017’de, Güney Kore’nin Şükran Günü Chuseok’da vizyona girmesi planlanan film, duygusal hikâyesi ile seyircinin kalbine dokunacak bir yapıt.

Bu yazı 1324 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV