THY Boeing 777 Kargo Siparişinde Gelişme Var

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu / Dün Türk Hava Yollarının Boeing 787 siparişi haberinden sonra ilginç bir haber daha paylaşıldı. Geçtiğimiz Yıl Türk Hava Yolları Boeing’den sipariş etmiş olduğu Boeing 777-300ER tipi yolcu uçaklarından son iki adetini iptal etmiş ve Boeing 777’nin  kargo modeline çevirmişti. Son kalan iki adetin kargo modeline çevrildiği haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Geçtiğimiz günlerde bazı kaynaklarda Türk Hava Yolları‘ ( Turkish Airlines )nın siparişi olan Boeing 777F Freighter tipi kargo uçağının ilkinin parçalarının Seattle’da bulunan Boeing Everett tesislerine geldiği ve montajına başlanacağı bilgisi paylaşılmıştı. Şimdi yazacaklarımız bu iddiayı pekiştirir nitelikte.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Türk Hava Yolları Boeing’den kalan 2 adet yolcu uçağının yerine 2  adet kargo uçağı alacaktı. Bu 2 adet siparişe 2  adet daha ekleniyor ve toplam Boeing 777 kargo uçağı siparişi 4 adet oluyor. Montajının başladığı söylenen ilk iki adet Boeing 777 kargo uçaklarının teslimatının Kasım ve Aralık aylarında, diğer iki adetinin teslimatının ise 2018 yılında olacağı bilgisi paylaşıldı. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ve elimizdeki bilgiler henüz resmi değil ama kaynaktaki yazılanlara göre önümüzdeki günlerde bu konu hakkında resmi açıklamaların yapılacağını tahmin etmekteyiz.

Dünyada bir çok kullanıcısı olan Boeing 777F model kargo uçağı yaklaşık 102 ton yük taşıma kapasitesine sahip.

Temsili Kapak fotoğrafı Flickr Paine Airport.

Kaynak: aeronewsonline twitter

Bu yazı 1857 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV