THY TC-JNN Airbus 330 Neden Johannesburg’da Bekliyor?

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu / Türk Hava Yolları’naait TK42 sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Johannesburg – Durbanseferini yapan TC-JNN tescilli Airbus 330-343 tipi uçak dünkü inişinden beri Johannesburg Havalimanı’nda bekliyor. Geliş seferi de iptal edilen uçağın neden orada beklediği havacılık meraklıları arasında merak uyandırmıştı. Yaptığımız küçük bir araştırma neticesinde uçağın neden beklediği hakkındaki bilgilere ulaştık.

Uçak Johannessburg’a inişinde iniş takımı lastiklerinin birinden dağılan lastik kaplamalarının flaplardan birine zarar vermesi neticesinde oluşan teknik problemden dolayı beklemekte. Yolcuların muhtemelen indirilip otellere yerleştirildiği tahmin edilmekte. Ayrıca olayın ardından derhal teknisyenlerden oluşan bir ekibin uçağı tamir etmek için Johannesburg’a gittiği belirtildi. Uçağın kısa süre içinde tamir edileceği ve sefere verileceği bilgisi paylaşıldı.

Tamir edilen uçak bu gün öğle saatlerinde THY43P uçuş kodu ile – muhtemelen – boş olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na döndü.:

 

Bu yazı 1576 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV