THY Uçaklarının Bir Yıl İçinde Üçüncü Kez Başına Geldi

Paylaş
 

THY Uçaklarının Bir Yıl İçinde Üçüncü Kez Başına Geldi.

2018 yılı Mayıs ayında başlayan olaylar zinciri halen devam etmekte. İlk olarak 13 Mayıs 2018 günü Asiana Havayolları’na ait bir uçak Türk Hava Yolları’nın bir uçağının kuyruğuna İstanbul Atatürk Havalimanı’nda  çarpmış ve haberini sizlerla paylaşmıştık.

Asiana Ucagi THY Uçağının Kuyruğuna Çarptı

Ve tarih 9 Ağustos 2018. Yine benzer bir olay Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşti. Yolcularını almak üzere yolcu köprüsünde park edili halde duran Türk Hava Yolları uçağının bu kez Fas havayolu şirkeri Royal Air Maroc şirketine ait bir uçak çarpmış ve haberini sizlere paylaşmıştık.

THY Uçağına Royal Air Maroc Uçağı Çarptı

Üçüncü ve son gerçekleşen olay ise geçtiğimiz gün Malta – Luqa Havalimanı’nda gerçekleşti. Kalkış için pist başı yapmak üzere taksi yapan Türk Hava Yolları uçağının kuyruğuna bu kez Ryanair şirketine ait bir başka uçak çarptı.

Ryanair Uçağı Yerde Türk Hava Yolları Uçağına Çarptı

Benzer bir olayın önüne ise 28 Ekim 2018 günü dikkatli bir yer hizmetlerinde çalışan personelin dikkati sayesinde geçildi. Çin havayolu şirketine ait bir uçak yine Atatürk Havalimanı’nda taksi yaparken yine Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın kuyruğuna çarpacağı sırada olay personelin pilotları uyarısı ile önlenmişti.

Çin Uçağı THY Uçağına Çarpıyordu

 

Bu yazı 633 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV