THY’DEN BİR İSTEK VAR..

Paylaş
 

Merhaba havacılık tutkunları,

THY’nin A340 uçaklarının emeklilik zamanları giderek yaklaşıyor;  filosuna zamanında 7 adet katmıştı bu uçaklardan, bir ara da 2 adet A340’yı 4 sene boyunca kiraladı. 7 adetten 3 adeti emekli oldu, kaldı THY’nin elinde 4 uçak, aralarındaki en genci 17,6, en yaşlısı ise 21,7 yaşına geldi bu koca kurtların.

Son zamanlarda bu dört uçağın üçü genelde Hac operasyonları için kullanılırken, son kalan ise, sabit şekilde olmadan, farklı hatlarda uçuş yapıyor; ancak bu uçaklar artık yaş ve bakım maliyetleri olarak düşündüğüm sebeplerle yoğun bir trafiği yok, günlerce yerde kalıyorlar.

A340’tan sonra kendimden kısaca bahsetmek olursa, bir uçma meraklısı olarak bugüne kadar 737-300’den A380’e kadar çok farklı uçak tipleriyle seyahat ettim; ancak arada bazıları kaldı, A340 bunlardan bir tanesi, şu an uçmak istediğim uçaklar arasında bir numaralı konumda olan koca kurt.  Ki yazdıklarımı okuyanlar içinden de bu uçak tipiyle uçmamış ve uçmaya hayır demeyen ve isteyenler olacaktır da vardır,  Erhan Aydoğdu gibi.

THY’den şöyle bir isteğim var, bu uçaklar özellikle belirli özel günlerde uçuş yapamaz mı? Örneğin 10 Kasım için İstanbul’dan Ankara’ya, Mevlana haftasında, İstanbul Konya’ya, 18 Mart’ta Çanakkale’ye ya da Sarıkamış harekatının yıldönümünde Kars’a uçuş, saymakla bitmeyen özel ve önemli günlerimiz var. Ya da biz havacılık meraklıları için özel bir uçuş, neden olmasın?

Ki A340ile böyle uçuş yapmanın, THY için güzel bir reklam olacağı ve prestij katacağı da muhakkak. THY umarım biz havacılık meraklılarını kırmaz ve bize güzel bir A340 uçuşu yaşatır.

Bu yazı 1924 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV