THY’den Tasarruf Tedbirleri

Paylaş
 

THY’nin bugün çalışanlarına duyurduğu iki mesaj ile 2020’de tasarruf önlemlerini uygulamaya başladığını açıkladı.

Yıl içinde bütçe giderlerini düşüreceği haberleri dolaşan Türk Hava Yolları”ndan ilk haber  bugün geldi. Bu kapsamda alınan tasarruf önlemlerinin faturası çalışanlara kesilmeye başlandı; Hem de aynı günde iki fatura birden!

İlk fatura mesai ücretleri için

Türk Hava Yolları’ndan çalışanlara gönderilen mesaj ile hafta tatilinde çalışılmasında  durumunda yapılan mesai ücreti ödemesinde  değişiklik yapıldığı bildirildi.

THY Personel Yönetimi Başkanlığı tarafından imzasız bilgi mesajı ile duyurulan sisteme göre, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle, 6 gün üst üste çalıştıktan sonra 7’nci günde tatil yapılmayarak çalışılması durumunda mesai ödemesi yapılacak.

İkinci fatura da uçuş ve kabin ekibine

Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte uçucu ekibe verdiği ilave yakıt ve otoban ücret uygulamasını sonlandırdı.

Bu sabah saatlerinde Türk Hava Yolları Uçuş İşletme Başkanlığı’ndan Kabin Hizmetleri Başkanı Dr. Nevin Çolak ve Uçuş İşletme Başkanı Ramazan Sarı (başpilot) imzasıyla yayımlanan ‘Uçucu Ekip Yer Ulaşım Ödemeleri’ konulu duyuru ile 1 Ocak itibariyle hem ilave yakıt hem de otoban ücret ödemesi uygulamasının sonlandırıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadoljet tasarruf tedbirleri kapsamında uçak içi ikramlarda kısıntıya gitmiş ve haberini sizlerle paylaşmıştık.

Anadolujet’ten Krize Karşı İkramda Kısıntı

 

Bu yazı 497 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV