THY’ndan Yine Bir Duygusal Film ” Zirve “

Paylaş
 

Önemli günlerde çektiği duygusal videolar ile dikkat çeken milli havayolu şirketimiz Türk Hava Yolları yine duygusal bir videoya ima attı. Şirketin sosyal medya hesaplarına yayınalanan Renan Öztürk imzalı videonun mesajında ” EngelTanımayanlar için Engelsiz bir video: Zirve ” ifadeleri kullanıldı.

Türk Hava Yolları(THY), Türkiye’nin ilk görme engelli dağcısı ve milli atleti Necdet Turhan’ın zirveye tırmanış hikâyesiyle buluşturan olağanüstü koşullarda geçen yeni reklam filmi “Zirve”yi yayınlandı.

Turhan daha önce de beş önemli tırmanış gerçekleştirdi.

“Beş Kıtada Beş Maraton Beş Zirve” projesiyle 2002 – 2017 yılları arasında dünyanın beş kıtasında, beş önemli maratona katılım gösteren Necdet Turhan, aynı zamanda beş önemli tırmanış da gerçekleştirdi. Necdet Turhan filmle ilgili; “Türk Hava Yolları’nın projesi bana iletildiğinde çok büyük bir heyecan duydum. Milli Bayrak Taşıyıcı havayolumuz ile aynı bayrağı zirvelere taşımak için tırmanmak ve aynı projede yer almaktan dolayı gururluyum.” diye konuştu.

Çekimler 4 gün sürdü

Gece çekimleriyle başlayan film, görme engelli dağcı Necdet Turhan’ın yaklaşık 4 bin 810 metre yüksekliğindeki Mont Blanc dağının zirvesine doğru tırmanış görüntüleriyle devam ediyor. Film, Turhan’ın Türk bayrağını zirvede dalgalandırması ve Türk Hava Yolları uçağı siluetinin gözlüğüne yansıması esnasında “Bu bayrağı zirveye taşımak için hiçbir engel tanımayanlar birbirlerini nerede olsa tanırlar” cümlesi ile son buluyor. Dört gün boyunca toplam 40 saat süren çekimlerde Necdet Turhan’a dokuz kişilik bir ekip eşlik etti. Çekim esnasında meydana gelen fırtına, sıra dışı görüntülerin alınmasına olanak sağladı. Renan Öztürk başta olmak üzere tamamı profesyonel dağcılardan oluşan çekim ekibi, helikopter ve drone çekimlerinde gün doğumunu yakalayabilmek için  gayret sarf etti.

İşte o video:

 

Bu yazı 543 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV