THY’nin B737 MAX Uçağı Gökyüzü İle Buluştu

Paylaş
 

Geçtiğimiz yıl yaşanan iki kaza ile uçuşları durdurulan Boeing 737 MAX tipi uçaklar gökyüzü ile buluşmak için gün saymakta. Bazı şirketler ise uçaklarını yaptıkları eğitim ve bakım faaliyetlerinin ardından yavaş yavaş gökyüzü ile buluşturmaya başladı.

Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü – SHGM ise geçtiğimiz günlerde havayolu şirketlerine bir bildiri göndererek gerekli faaliyetlerin yerine getirilmesinin ardından ülkemiz havayolu şirketlerinin Boeing 737 MAX tipi uçaklarını servise sokabilecekleri bilgisini paylaşmıştı.

Buna istinaden Türk Hava Yolları da çok yakında Boeing 737 MAX tipi uçaklarını hizmete sokacağın duyurmuş ve haberin sizlerle paylaşmıştık. TIKLAYINIZ.

Bugün ( 9 Nisan 2021 ) Türk Hava Yolları’na ait TC-LCE tescilli Boeing 737 MAX8 tipi uçağı sabah seaatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak THY6842 uçuş kodu ile bir test uçuşuna çıktığı görüldü. Bu faaliyetin Türk Hava Yolları’nın MAX uçaklarının artık gökyüzü ile buluşacağı günlerin yakın olduğu tahminlerine yol açtı.

bbc0cH

Anket:

Boeing 737 MAX uçaklarına binermiydiniz?

Bu yazı 466 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV