THY’nin O Uçağı Hangi Şirkete Gidecek?

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde BURADA sizlerler Türk Hava Yolları şirketinden 4 adet  kira süresi biten uçağın filodan ayrılacağının haberini yapmış ancak bazılarının hangi şirketlere gideceği hakkında sizlere bilgi verememiştik. Geçtiğimzi gün bu uçaklardan biri oln Türk Hava Yolları’nda çalışmış olan ve önümüzdeki günlerde filodan ayrılacak olan TC-JPF tescilli Airbus A320-214 tipi uçak 4 ve 5 Aralık 2018 günleri TK6842/THY6842 test uçuş kodu ile bakım ve boyma işlemlerinin yapıldığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkarak çeşitli hız ve irtifalarda test edildi. Muhtemelen teslimat test uçuşu olan bu uçuşların ardından uçağın Lauda Motion şirketine gideceği söylentileri mevcut. Uçağın kardeşi, TC-JPC tescilli aynı model uçak daha önce aynı işlemlerden geçerek Lauda Motion şirketine gitmişti.

Yine kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda uçağın Lauda Motion renklerine boyandığı ve bu imajla test uçuşlarına çıktığı görüldüğü de gelen bilgiler arasında.

Uçak bugün ( 18 Aralık 2018 ) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan OE-LOM tescili ile kalkışını Lauda renkleri ile yaparak Shannon’a doğru yola çıktı.

Bu yazı 521 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 320 haberler THY
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV