Travel Service Uçağı Kayseri’ye Neden Geldi?

Paylaş
 

Özel Haber – Bugün Kayseri Erkilet Havalimanı’nın değişik bir misafiri vardı. Travel Service Polska şirketine ait OK-TVS tescilli Boeing 737-86N tipi uçak TVP7200 sefer sayılı uçuşu ile Polonya’nın başkenti Varşova’dan kalkıp Kayseri’ye inişini gerçekleştirdi.

Travel Service şirketinin normalde Kayseri’ye seferleri yok. Bu uçak Kayseri’ye neden geldi?

Polonya’nın başkenti Varşova-Kayseri arasında ilk charter uçak seferi 21 Aralık Cuma günü başladı. Polonyalı turistler kayak sezonu boyunca her hafta kafileler halinde Erciyes’e gelecek. İlk kafileyi getiren uçak Kayseri’ye inişini gerçekleştirdi.

Kayseri Erciyes AŞ’nin son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu uluslararası tanıtım ve reklam çalışmaları neticesinde geçtiğimiz yıl Rusya’nın başkenti Moskova’dan Kayseri’ye başlayan uçak seferleri ile Rus turistleri ağırlayan Erciyes Dağı, 2018-2019 kayak sezonunda her hafta Polonyalı turist kafilelerini de misafir edecek.Sezonun ilk uçağı 21 Aralık Cuma günü saat 13: 55’te Polonya’nın başkenti Varşova’dan Kayseri’ye inecek.Yabancı misafirler kafilelerle Erciyes’te kayak yaparak, bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerinin yanında Kapadokya’yı da keşfetme imkanı bulacaklar.

Bu yazı 603 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV