Tüm Dünya Bu Pilotları Konuşuyor

Paylaş
 

Rusya’nın başkenti Moskova Zukhovsky Havalimanı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girerek mısır tarlasına acil iiniş yapan uçağın haberini silerle BURADA paylaşmıştık. Uçaktaki yolcuların hayatını kurtaran pilotlar tüm dünyada günün konusu oldu.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Uçağın kaptan pilotu Damir Yusupov, First Officer / İkinci pilot – George Murzin’in en kısa sürede ödüllendirileceği belirtilirken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in resmi sözcüsü Dmitry Peskov, devlet ödüllerinin devlet başkanının kararıyla verileceğini söyledi.

Peskov, “Gerekli formaliteler en kısa sürede tamamlanacak, buna hiç şüphe yok ve kahramanlar ödüllendirilecekler” dedi.

Peskov, Kremlin’in, pilotları ‘kahraman’ olarak gördüğünün de altını çizdi.

Kremlin sözcüsü, “Birbirimizi kutlayalım ve yaralılara acil şifa diliyoruz. İnsanların hayatını kurtaran ve uçağı indiren kahraman pilotları tebrik ediyoruz” dedi.

Bu arada dipnot bilgisi olarak olarak 2003 model uçağın 2004 – 2010 yılları arasında TC-KTD tescili ile Kıbrıs Türk Hava Yolları ( Cyprus Turkish Airlines (KTHY) ve 2010 – 2011 yılları arasında TC-ETR tescili ise günümüzün AtlasGlobal’i olan Atlasjet şirketinde çalıştığını belirtmek isteriz.

ResimResim

 

Bu yazı 912 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV