Türk Hava Yolları Bali Seferlerine Başladı

Paylaş
 

Türk Hava Yolları Bali Seferlerine Başladı.

Türk Hava Yolları’nın filosuna geçtiğimiz günlerde katılan Boeing 787-9 tipi ‘Maçka’ isimli uçakla ilk uçuş noktası açılışı yapıldı. THY’nin uçuş ağına Endonezya’nın ünlü tatil merkezi Bali-Denpasar eklendi. THY açılış nedeniyle 748 dolarlık  ekonomi sınıfı, tüm vergiler dahil, gidiş-dönüş bilet promosyonu yapıyor.

TK66/THY66 sefer sayılı İstanbul Havalimanı’ndan başlayan ilk uçuş 250 yolcu ve yüzde 84 doluluk oranı ile gerçekleşti. Bali hat açılışı sebebiyle Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’nda yapılan basın toplantısında konuşan Türk Hava Yolları Satış Başkanı (2. Bölge) Kerem Sarp; “Filomuza katılan yeni nesil uçaklarımızla daha uç noktalara direkt uçuşlar başlatıyoruz. Bali seferlerimiz ile birlikte Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağına yeni bir nokta daha ekledik. Endonezya’da ikinci uçuş noktamız olan Bali, Denpasar ile dünyanın bütün köşelerine ulaşma hedefimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Bali, Endonezya’nın en popüler tatil adası olarak her yıl dünyanın dört bir yanından turistlerin ve kâşiflerin akınına uğruyor.  Misafirlerini egzotik doğası ile karşılayan şehir, tarihi tapınakları ve sarayları ile de ziyaretçilerine kültürel bir zenginlik sunuyor. Şehrin iç kısımlarında volkanlar ve tropikal ormanlar şehre seyahat eden yolcular için unutulmaz anıların kaynağı oluyor. Adanın merkezi, kültürel ve egzotik güzelliklerinin yanında plajlarıyla da cazibesini artırıyor.

Türk Hava Yolları yolcuları satışa sunulan biletler ile İstanbul’dan, Endonezya’nın eşsiz güzelliklere sahip adası Bali, Denpasar’a açılışa özel tüm vergiler dâhil 748 Amerikan Doları’ndan başlayan fiyatlarla seyahat edebilir.

Bu sefer aynı zamanda kısa bir süre önce Türk Hava Yolları filosuna katılan TC-LLA tescilli Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçağın ilk yurtdışı seferiydi.

Bu yazı 516 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV