Türk Hava Yolları – Sefer Numaraları TK5 / THY5 – TK6 / THY6

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Sırada TK5/THY5 ve TK6/THY6  sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Bakalım TK5/THY5– TK6/THY6 sefer sayılı uçuşlar nereye gidiyormuş?

Türk Hava Yolları‘nın TK5 / THY5 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Chicago seferidir. Codeshare  ( kod paylaşımı ) kapsamında Pakistan İnternational Airlines şirketinin PK5005 dönüş seferi olan PK5006 ve  Singapore Airlines şirketinin SQ6205 dönüş seferi olan SQ6206 sefer sayılı uçuşlarının yolcuları da bu sefer ile taşınmakta. Bu seferler geniş gövdeli Boeing 777-3F2 tipi uçaklarla yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı – Chicago seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Chicago arası uçuş süresi uçaklar için  hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte ancak uçak model bu süreyi çoketkilememekte. Bu bağlamda ortalama olarak uçuşun 10,5 saat ile 11 saat arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK6 / THY6. Peki Chicago – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 9,5 ile 10 saat arasında değişmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1928 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV