Türk Hava Yolları Ve Pegasus’un Uçakları Hazırlanıyor

Paylaş
 

Ülkemiz havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları’nın avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden siapriş etmiş oldukları uçaklar hazırlanmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları‘nın TC-LSS tescilli 9157 seri numaralı Airbus A321-271NX ( A321 Neo ) tipi uçağı boyasız ve motorları monte edilmemiş halde atölyeler arası çekilirken görüntülendi.

Resim

Fotoğraf: Tobias Gudat

Pegasus Havayolları’nın ise yine aynı uçak üreticisinden siparişi olan TC-RBB tescilli Airbus A321-251NX ( A321 Neo ) tipi uçağı bugün ( 2 Aralık 2019) ilk uçuşunu gerçekleştirdi. D-AVYP test tescili  AIB979A uçuş kodu ile Hamburg’dan kalkan uçak çeşitli hız ve irtifalarda test edildikten sonra yine Hamburg’a inişini gerçekleştirdi. Uçak önümüzdeki günlerde Pegasus Havayolları’na teslim edilecek.

Resim

Resim

Fotoğraflar : Tobias Gudat

Öte yandan Pegasus Havayolları’nın bir diğer airbus A321-251NX ( A321 Neo ) tipi uçağı olan TC-RBC tescilli uçak ise boyasız ve motorları monte edilmemiş halde park pozisyonunda görüntülendi.

Resim

Fotoğraf : Tobias Gudat

Öte yandan Turkish Air News twitter adresinde paylaşılan mesajda ise Türk Hava Yolları’nın amerikalı uçak üreticisi Boeing’den sipariş etmiş olduğu Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçakların ise seri numaraları ve tescilleri açıklandı.

Paylaşılan bilgi mesajına göre Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki süreçte teslim alacağı 9 Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçağın seri numara ve tescilleri şöyle:

Seri Numarası             Tescil

        953                       TC-LLG              ilk uçuş öncesi hazırlıklar yapılmakta

        957                        TC-LLH             üretim hattında

        961                         TC-LLI               üretim hattında

        977                        TC-LLJ

         979                       TC-LLK

         1001                      TC-LLL

         1007                     TC-LLM

         1017                     TC-LLN

        1021                      TC-LLO

Ayrıca THY‘nin ek olarak sipariş ettiği 3 Boeing 777 kargo uçaklarından ilki TC-LJR tescilli uçak, hatırlanacağı üzere 1 Ekim’de teslim edilmişti. İkinci uçağın üretim numarası ise 1641, tescili TC-LJS. Üretim hattında olan uçağın teslimatı ise 2020 Ocak’ta olacak.

Bu yazı 1472 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV