Türk Hava Yolları Vize Sıkıntısından Etkilenir mi?

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ amerikanın Türkiye için askıya aldığı vize uygulamasının yankıları halen devam ediyor. Dün bu konuyla ilgili küçük bir yazıyı sıcağı sıcağına sizlerle BURADA paylaşmıştım. Aramızdaki ilişkilerin sipariş edilecek uçaklara bir etkisi olur mu diye. Elbette sadece havacılık değil tüm ülkenin etkileneceği bir dönem. Orada çalışan var, amerika ile iş yapan var, okuyan var kısacası bu ülkeye çeşitli nedenlerden dolayı günde binlerce kişi gidip geliyor. Hemde tek köprü olan Türk Hava Yolları ile.  ( Aktarmalı da gidiliyor onları kapsam dışı tutuyorum konumuz THY). Keza bu uçakları bir ekip uçuruyor kabin ve kokpit ekibi. Peki amerika ile bir şekilde bağı olan ve havayolu şirketi nasıl etkilenecek? Sadece havacılık ile kısıtlamak yanlış belki ama sitemizin teması havacılık olduğu için havacılığa etkisini yazmak, tartışmak ve öğrenmek için bunları sizlerle paylaşıyor yazıyor, çiziyoruz.

amerikanın Los angeles, San Fransisco, Miami, New York ( günde 2 kez), Houston, Boston gibi merkezlerine günde binlerce kişi seyahat ediyor. Bu yolcu uçakları ile taşınan kargo da cabası. Kargo uçaklarını saymıyorum onlarda var. Şimdi bu karşılıklı vize restleşmesi yüzünden bu kadar kişi ne olacak? Hadi yolcuları geçtik. Uçucu personelin durumu ne olacak? Onlar da vize kısıtlamasından etkilenecek mi? Etkilenirse seferler nasıl yapılacak. En önemlisi son yıllarda parlamaya başlayan ve amerikaya Türkiye’den direk uçan tek havayolu şirketi milli havayolumuz bu kısıtlamalardan nasıl etkilenecek?

Temennimiz bu sorunun en kısa sürede üstesinden gelinir. Zira hem amerika ( ki çokta umurunda değildir ama ülkemizle yinede silah ve bir çok ticaret alanında ilkişkileri mevcut) hemde ülkemiz ciddi anlamda etkilenecektir. İnşallah daha önceki krizlerde olduğu gibi etkisini çok hissetmeden bunu da atlatırız.

bir Türk vatandaşı olarak sizlerin bu konudaki fikirleriniz nelerdir?

Bu yazı 818 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV