Türk Şirketten Uçak Kiralandı.Dalaman’dan Monarch Operasyonu

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ Uçuşları durdurulan ingilterenin köklü havayolu şirketlerinden 1967 yılında kurulan ve ülkenin 5. havayolu şirketinin uçuşlarının askıya alındığını ve uçaklarının yere indiğini sizlerle sabahki haberimizde BURADA paylaşmıştık.

Şirket ve ingiliz hükümeti yolcuların mağdur olmaması adına Qatar Havayolları’ndan 10 adet A320 tipi uçak, Air Transat şirketinden ise 4 adet A310 tipi uçak charter olarak kiralanmış ve operasyonu bu uçaklarla sürdürmek için hazırlıklarını yapmıştı. Gelişmelerin Türkiye ayağında ise Monarch operasyonlarının Dalaman Havalimanı’ndaki yolcuların mağdur olmaması adına bir Türk şirket ile anlaştıkları haberi paylaşıldı. Türk charter şirketi olan Freebird Havayolları’nın TC-FBV, TC-FHB ve TC-FHY tescilli airbus 320 tipi uçakları Monarch yolcuları için sabah saatlerinde Antalya’dan Dalaman Havalimanı’na geldi ve operasyon için kapılarda yerlerini aldılar. Haber yayına hazırlandığı sırada uçaklar  iptal olan Monarch havayollarının yolcularını almış ve kalkışlarını yapmıştı.

Henüz uçuşları askıya alınan ve uçakları yere indirilen şirketin akıbeti hakkında bir bilgi paylaşılmazken şirketin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

Freebird uçakları Monarch operasyonu için Dalaman Havalimanı’nda:

Monarch Havayolları’nın Dalaman Havalimanı’ndan iptal edilen seferleri:

Bu yazı 1430 kere okundu.
Etiketler:
dalaman haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV