“Uçağı Patlatırım” Dedi. Cezası Belli Oldu

Paylaş
 

Bugün (18 Aralık 2019) günü sabah saatlerinde Pegasus Havayolları’nın uçağında bir bayan olay çıkarmış ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Tutuklanan bayan güvenlik güçleri tarafından sorguya alındı. Sorguya alınan bayanın cezası açıklandı.

” Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağında, “Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım” dediği gerekçesi ile gözaltına alınan bayan., “Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma” suçundan tutuklandı. bayan., mahkemedeki sorgusunda, “Ben görüntülerde FETÖ’cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. ‘Ben canlı bombayım, var mısınız’ dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum” dedi.

Bu sabah Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmek üzere kalkış hazırlıkları yapan uçakta taşkınlık yaptığı gerekçesi ile gözaltına alınan bayan. ,  emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.  Soruşturmayı yürüten savcıya verdiği ifadede, Kıbrıs’ta üniversite okuyan oğlunun yanına gitmek için uçağa bindiğini söyleyen bayan., “Merdivenden uçağa adım atar atmaz sıkıştım. Bağırsaklarımda gaz sıkışması meydana geldi. Koltuğuma oturdum, sağımda ve solumda erkekler vardı. Midem de bulandı. Lavaboya gitmem gerektiğini, çok sıkıştığımı görevlilere söyledim. Ancak görevliler uçağın pistte hareket etmeye başladığını, biraz sonra uçuşa geçeceğini söyleyerek kalkmama izin vermediler. Tam o sırada arka tarafta kadınların benimle ilgili, ‘şu kadına bakın, FETÖ’cü gibi, ne diye seni uçağa alıyorlar’ gibi sözler duydum. O sözleri duyunca iyice sinirlendim. Rahatsızlığımın da etkisiyle kendimden geçmişim. Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum ancak patlayıcı anlamında söylemedim. Karnım bomba gibi oldu, patlayacağım anlamında söyledim” dedi Yaklaşık 1 yıl önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bipolar rahatsızlığından dolayı yatarak tedavi gördüğünü söyleyen bayan., savcılık sorgusunun ardından, “Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Mahkemedeki sorgusunda arkadaki yolcuların kendisine sataştığını söyleyen bayan, “Onlar bana sataşınca ben de bomba var dedim. Uçakta elimde tuttuğum Kuran-ı Kerim bana ait değildir. Benim yeğenim Malatya savcısıdır, görevden alındı, yurt dışına çıkış yasağı vardır, bundan etkilendim. Ben görüntülerde FETÖ’cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. ‘Ben canlı bombayım, var mısınız’ dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum” dedi.

bayan., “Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma” suçundan tutuklandı.

Pegasus Uçağında Büyük Panik ” Uçağı Patlatırım “

Bu yazı 808 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV