Uçaklar Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na İndi

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

İstanbul Atatürk Havalimanı özellikle iniş trafiği ile bu gün en yoğun günlerinden birini daha yaşıyor. Öğleden sonra esmeye başlayan lodos rüzgarının da etkisi ile inişlerin yönü değişirken Atatürk Havalimanı seyrüsefer cihazlarının kalibrasyon faaliyetinin de yapılması yüzünden iniş sırası Karadeniz’e kadar uzanırken çoğu uçak havada bekletiliyor. Havada bekleyecek kadar yakıtı kalmayan uçaklar ise yakın meydanlar olan Tekirdağ – Çorlu ve Yenişehir Havalimanları’na yölnediriliyor. Bu havalimanlarına yönlendirilen uçaklar yakıt ikmalleri yaptıktan sonra yeniden havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na gidiyor.

Yapılan bu inişlerle her zaman üzerine basarak önemini belirttiğimiz İstanbul’a yakınlığı ile avantajlı bir konuma sahip olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın bir kez daha önemi anlaşıldı.

İstanbul Atatürk Havalimanı trafiği :

TK1924 sefer sayılı Basel – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-JST tescilli Airbus 321-231 tipi uçak Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na yakıt ikmali için indi ve yakıt ikmali yapıldıktan sonra İstanbul için yeniden havalandı.

Aynı Basel uçağı gibi TK1918 Cenevre – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-JTK tescilli Airbus 321-231 tipi uçak ve TK1938 sefer sayılı Brüksel – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-JTR tescilli Airbus 321-231 tipi uçak yakıt ikmallerini yaptıktan sonra yeniden havalandılar.

 

Bu yazı 1307 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV