Uçaklarda Koltuk Planı – Aeroflot – Airbus 330

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 22 adet Airbus 330 tipi uçak ( 5 adeti Airbus 330-243 17 adeti Airbus 330-343) bulunan  Aeroflot şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Aeroflot şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Aeroflot Airbus 330 tipi uçaklarının

5 adeti Airbus 330-243  tipi ve C34 Y207 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: VP-BLX, VP-BLY, VP-BBE, VP-BBF, VP-BBG

7 adeti Airbus 330-343  tipi ve C34 Y268 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: VP-BCQ, VP-BCU, VP-BCV, VP-BEK, VP-BEL, VP-BQX, VP-BQY

1 adeti Airbus 330-343  tipi ve C26 Y265 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: VP-BNS

9 adeti Airbus 330-343  tipi ve C28 Y268 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: VP-BMX, VP-BMY, VP-BPI, VP-BQZ, VP-BMV, VP-BPJ, VP-BPK, VP-BDD, VP-BDE

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde iki koltuk  koltuk konfigürasyonuna sahip Aeroflot şirketine ait Airbus 330  model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Aeroflot Airbus 330 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

aeroflot_russian_airlines_airbus_330_200

 

 

Bu yazı 1578 kere okundu.
Etiketler:
airbus 330
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV