Uçaklarda Koltuk Planı – Air Canada – Airbus A330

Paylaş
 

Filosunda 2019 yılı Aralık ayı itibarı ile 13 adet Airbus A330-300 tipi uçak  bulunan  Air Canada şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Air Canada şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Air Canada şirketi filosunda bulunan 13 adet Airbus A330 tipi uçaklarının  koltuk konfigürasyonu iki şekilde.

Air Canada şirketi filosunda bulunan 13 adet Airbus A330  tipi uçağın model ve tescilleri ise şöyle:

Uçakların modeli : Airbus A330-343 – Koltuk Kofigürasyonları : C30Y255 – 4 adet

Uçakların Tescili : C-GEFA, C-GEGC, C-GEGI, C-GEGP

Uçakların modeli : Airbus A330-343 – Koltuk Kofigürasyonları : C27W21Y244 – 8 adet

Uçakların Tescili C-GFAF, C-GFAH, C-GFAJ, C-GFUR, C-GHKR, C-GHKW, C-GHKX, C-GHLM

Uçakların modeli : Airbus A330-343 – Koltuk Kofigürasyonları : Bilinmiyor – 1 adet

Uçağın Tescili: C-GKUH

Gelelim koltukların çizelgedeki renklerinin anlamlarına.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C30Y255 koltuk konfigürasyonlarına sahip Air Canada  şirketine ait Airbus A330-343 model uçaklarının koltuk düzenini görmektesiniz.

Aşağıdaki resimde C27W21Y244 koltuk konfigürasyonlarına sahip Air Canada  şirketine ait Airbus A330-343 model uçaklarının koltuk düzenini görmektesiniz.

 

Air Canada Airbus A330-3434 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan, check-in.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1139 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV