Uçaklarda Koltuk Planı – Etihad Airways – Boeing 777

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 34 adet Boeing 777 tipi uçak  bulunan Etihad  Airways / Etihad  Havayolları  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Etihad Airways   şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Etihad Airways / Etihad Havayolları Boeing 777 tipi uçaklarının

10 adeti  C28 Y384 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: A6-ETA, A6-ETB, A6-ETC, A6-ETD, A6-ETE, A6-ETF, A6-ETG, A6-ETH, A6-ETI, A6-ETJ

5 adeti  F8 C40 Y189 koltuk konfigürasyonuna sahip ve Jet Air’den kiralık . Tescilleri:A6-LRA, A6-LRB, A6-LRC, A6-LRD, A6-LRE

5 adeti  F8 C40 Y280 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: A6-ETK, A6-ETL, A6-ETM, A6-ETN, A6-ETO, A6-ETP

5 adeti kargo modeli. Tescilleri: A6-DDA, A6-DDB, A6-DDC, A6-DDE, A6-DDD

2 adeti C40 Y340  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: A6-ETP, A6-ETQ

6 adetinin koltuk konfigürasyonu belli değil. Tescilleri: A6-JAC, A6-JAD, A6-JAB, A6-JAE, A6-JAF, A6-ETS

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde aynı model uçaktaki iki değişik koltuk konfigürasyonuna sahip Etihad Airways / Etihad Havayolları şirketine ait Boeing 777 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Etihad Airways Boeing 777 aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Etihad_Airways_Boeing_777-2 Etihad_Airways_Boeing_777-1

 

Bu yazı 2245 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 777
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV