Uçaklarda Koltuk Planı – Onur Air – Airbus 330

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 11 adet Airbus 330 tipi uçak  bulunan Onur Air şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Onur Air şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Onur Air Şirketinin Airbus 330 tipi uçaklarının

2 adeti  F12 C42 Y183  koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescilleri :TC-OCH ve TC-OCL

2 adeti Y358  kotuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: TC-OCA ve TC-OCC

1 adeti Y360 koltk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-OCB

1 adeti C28 Y250 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-OCG

1 adeti Y277 koltukkonfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-OCI

1 adeti C18 Y236 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-OCK

2 adeti C24 Y225 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: TC-OCE ve TC-OCF

1 adeti F18 Y259 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-OCJ

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde değişik koltuk konfigürasyonuna sahip Onur Air  şirketine ait Airbus 330 model  uçakların   koltuk düzenini görmektesiniz.

Onur Air Airbus 340 seat plan.

Emirates_Airlines_Airbus_A330-200_3class

Bu yazı 3165 kere okundu.
Etiketler:
airbus 330 onur air
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV