Uçaklarda Koltuk Planı – Pegasus Havayolları Boeing 737

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 53  adet Boeing 737  tipi uçak  bulunan Pegasus Havayolları şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Pegasus Havayolları şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Pegasus Havayolları Şirketinin

17  adeti  Y189  koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescilleri :TC-CPU, TC-AJP, TC-CPS, TC-IZE, TC-IZB, TC-IZC, TC-CCP, TC-AVP, TC-CPE, TC-CPM, TC-CPN, TC-AEP, TC-AAS, TC-AAT, TC-CPJ, TC-CPZ, TC-CRA

36  adetinin koltuk konfigürasyonu belli değil. Tescilleri: TC-CPA, TC-CPD, TC-ARP, TC-AGP, TC-CPY, TC-AAO, TC-AAR, TC-IZD, TC-CPP, TC-CPO, TC-CPR, TC-AAL, TC-CPV, TC-AAN, TC-AIS, TC-AZP, TC-CPB, TC-CPK, TC-CPL, TC-ASP, TC-CPI,TC-AAV, TC-AP, TC-ADP, TC-AHP, TC-ANP, TC-AMP, TC-AAU, TC-AAY- TC-AAZ, TC-ABP, TC-AIP, TC-CPC, TC-CPF-TC-AAI- TC-CPG

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Pegasus Airlines Boeing 737 seat plan.

Aşağıdaki resimde Y189  koltuk konfigürasyonuna sahip Pegasus Havayolları  şirketine ait Boeing 737 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

TUIfly_Boeing_737-800

Bu yazı 20382 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. FADLADDİN dedi ki:

    Cam kenarı olsun

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV