Uçaklarda Koltuk Planı – Qantas Link – Boeing 717

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda  20 adet Boeing 717  tipi uçak  bulunan  Qantas Link  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Qantas Link  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

QantasLink Boeing 717  tipi uçaklarının

10 adeti Boeing  Boeing 717-200 tipi ve C12 Y98 koltuk konfigürasyonuna sahip.  Tescilleri:VH-YQX, VH-NXI, VH-YQY, VH-NXJ, VH-NXR, VH-YQS, VH-YQT, VH-YQU, VH-YQV ve VH-YQW

10 adeti Boeing 737-200 tipi ve Y125 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:VH-NXH, VH-NXD, VH-NXE, VH-NXK, VH-NXL, VH-NXM, VH-NXN, VH-NXO, VH-NXQ ve VH-NXG

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde C12Y98 ve Y125   koltuk konfigürasyonuna sahip Qantas Link şirketine ait Boeing 717 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Qantas Link Boeing 717  model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Bu yazı 1347 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV